ВСІМ  І  КОЖНОМУ  -  РІВНЕ  ПРАВО  !!!

Чи потрібно стоматологам з 01 січня 2021 року застосовувати РРО?

10 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Цим законом було внесено зміни до Перехідних положень Податкового кодексу України. Тепер пункт 61 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України звучить так:

З 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, якщо ви ФОП, платник єдиного податку другої-четвертої групи та надаєте платні послуги у сфері охорони здоров’я, то з 01 січня 2021 року ви повинні застосовувати РРО.

Інші ФОПи, платники єдиного податку другої-четвертої групи, які не займаються "ризикованими" видами діяльності, зазначеними вище, будуть зобов’язані застосовувати РРО, якщо їх дохід в календарному році перевищить 1 320 000 гривень.

Якщо в ході перевірки контролюючий орган встановить факт:

  • ­проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
  • непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи;
  • невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання,

до ФОПа за вчинене вперше таке правопорушення можуть застосувати фінансову санкцію в розмірі 100 % вартості наданих з порушеннями послуг.

АО "РівнеПраво"

Адвокатське об'єднання "РівнеПраво"

33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5

+380504352684, +380984762748

info@rivnepravo.com.ua

Copyright©2021 Микола Луцюк. Всі права захищені.

Пошук

Вхід для партнерів