Створено: 03 січня 2018 Автор: Наталія Дякова

З 1 січня 2018 року через зростання прожиткового мінімуму підвищились і ставки судового збору.

 

Судовий збір за подання позову майнового характеру для громадян та ФОП тепер становить не менше 704 гривень, а для юросіб - від 1762 гривень.

За позов немайнового характеру судовий збір для громадян та ФОП також підвищився до 704 гривень та для юросіб - до 1762 грн.

А щодо вирішення сімейних спорів у судах, то за позов про розірвання шлюбу та поділ майна тепер потрібно сплатити не менше 704 гривень.

Крім того, збільшуються ставки і за отримання документів у судах. Так, за подання заяви про видачу судового наказу тепер доведеться сплатити 176 гривень, а заяви про його скасування - 88,1 гривень.

За видачу дубліката судового наказу або виконавчого листа та за видачу в електронному вигляді копії судового засідання судовий збір становить 52,9 грн.

Повторна видача копії судового рішення, видача копії рішення суду особі, яка не брала участь у судовому засіданні щодо неї, а також виготовлення копій документів, долучених до справи, коштує відтепер 503 грн.

Зазначимо, що з 15 грудня 2017 року підвищилися ставки за подання апеляційних та касаційних скарг, які становлять відповідно 150 та 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. Та для кожного позову в цьому випадку судовий збір обчислюється індивідуально.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ