Створено: 17 листопада 2017 Автор: Наталія Дякова

Все ж таки, не відповідає дійсності інформація про те, що з 1 листопада громадяни не зможуть оформляти спадщину та укладати договори дарування.

 

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова. Вона зазначила, що наразі всі громадяни можуть безперешкодно звертатися як до державного, так і до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування згідно з Цивільним кодексом України.

Також, О. Сукманова наголосила, що розповсюджена деякими ЗМІ інформація про те, що з 1 листопада не можна оформляти спадщину та укладати договори дарування, є неправдивою і не відповідає дійсності, оскільки для цього немає законодавчого підґрунтя. За її словами, ЗМІ, які поширюють цю новину, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та постанову Кабінету Міністрів України 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності, а саме, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні.

«Однак ця постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року, а особами, які мають право визначати оціночну вартість, є суб’єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат», – говорить заступник Міністра юстиції.

Крім того, О.Сукманова  нагадала, що при укладенні договорів дарування та при оформленні спадщини спадкоємцями першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) вартість майна оподатковується за нульовою ставкою, тому документи про оціночну вартість майна нотаріус не повинен вимагати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ