Створено: 09 листопада 2017 Автор: Наталія Дякова

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей».

Законодавчим актом посилено державні гарантії безпеки дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності.

 

Документом вносяться зміни до Закону "Про основи національної безпеки України" і встановлюється, що охорона дитинства є однією з важливих сфер національних інтересів України, від яких залежить сталий розвиток суспільства, збереження та зміцнення інституту сім'ї, створення умов для повноцінного життя і розвитку дитини, її безпеки, благополуччя, зростання в сімейному оточенні є пріоритетами національних інтересів. 

При цьому закон визнає, що зростання небезпеки для життя і здоров'я цивільного населення, насамперед дітей, внаслідок військових дій чи збройних конфліктів, збільшення кількості дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються в інтернатних закладах, а також сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на сучасному етапі є одними з основних загроз національним інтересам і національній безпеці України.

Крім того, документом внесено до Закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" зміни, згідно з якими забезпечення особливого піклування про дитину та реалізація її прав визначається, як принцип внутрішньої політики. Відповідно розширюється зміст основних засад внутрішньої політики у соціальній та гуманітарній сферах .

Законом парламент доручив Кабінету міністрів під час опрацювання проекту закону про державний бюджет на 2018 рік передбачити суттєве підвищення розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років та для дітей віком від 6 до 18 років, до 1 січня 2018 року розробити та внести на розгляд парламенту  проект закону щодо покращення соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям.

У пояснювальній записці до законопроекту підкреслюється, що окупація Автономної Республіки Крим, військова агресія на сході України порушили звичний уклад життя українців, насамперед дітей і сімей з дітьми, спокій, життя і здоров'я українських дітей опинились під загрозою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ