Створено: 07 листопада 2017 Автор: Наталія Дякова

Поліція розробила порядок віднесення нових психоактивних речовин до аналогів наркотиків і психотропів, тобто, встановлення єдиного порядку включення їх у список заборонених.

 

Про це повідомив Андрій Кіхтенко - голова Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції .

За його словами, в Україні зафіксовано близько 80 нових психоактивних речовин. «Тенденція на ринку наркотиків – це щорічна поява нових психоактивних речовин (НПР), тобто, синтетичних аналогів або похідних вже існуючих наркотиків і психотропів, але які не включені в перелік «заборонених» речовин. В Україні зафіксовані факти вилучення близько 80 нових психоактивних речовин. Це дуже багато», – сказав Андрій Кіхтенко.

Голова Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції зазначив, що НПР дешевші, а значить, більш доступні. Переважна їх частина збувається через Інтернет у безконтактний спосіб, а основна аудиторія інтернет-користувачів – це молодь, яка залучається, у тому числі, до збуту нових психоактивних речовин.

«НПР більш небезпечні, ніж інші наркотики. Споживачі не знають їхнього складу і дозування. Практично немає жодної науково обґрунтованої інформації про те, до яких наслідків може призвести вживання НПР і які можуть бути способи протидії їм. Виходить, якщо у людини передозування від прийому таких речовин, то коли вона приходить у медичний заклад, там не знають, що вона приймала, і не знають, що з нею робити», - сказав він.

Андрій Кіхтенко наголосив, що поліція розробила порядок віднесення нових психоактивних речовин до аналогів наркотиків і психотропів, тобто, встановлення єдиного порядку включення їх у список заборонених. Співробітники департаменту також налагоджують комунікацію з органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями, навчальними закладами.

«Ми їм розповідаємо, що є така проблема як НПР, розкриваємо суть цієї проблеми, розповідаємо про нові способи збуту, у тому числі і з допомогою нанесення злощасних рекламних написів на стінах, парканах. Ми пояснюємо, що з нашої точки зору необхідно робити спільно для того, щоб більш ефективно цьому протидіяти», - зазначив він. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ