Створено: 18 жовтня 2017 Автор: Наталія Дякова

11 жовтня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

 Законом передбачено:

-осучаснити розміри пенсій, призначених в минулі роки з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2014, 2015, 2016 роки (3 764,40 грн.) та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1%;
- поновити виплати пенсії працюючим пенсіонерам в повному обсязі;
- зменшити величину оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1,0;
- запровадити новий порядок виходу на пенсію залежно від наявного страхового стажу;
- змінити порядок визначення мінімального розміру пенсії;
- змінити порядок індексації та перерахунку пенсій.

Згідно із Законом, щороку проводитиметься перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії. Зазначений показник з 2021 року збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення (в період 2019-2020 років - з урахуванням цих показників за попередній рік);
- провести з 1 жовтня 2017 року перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахування прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшеного на 79 гривень;
-запровадити єдині правила призначення пенсій;
- застосувати новий порядок визначення права на призначення пенсій, обчислення розміру та здійснення пенсійних виплат для окремих категорій громадян та інші заходи з удосконалення та реформування солідарної складової пенсійної системи.

Підсумки реформи
Популярне питання про те, на скільки підвищать пенсійні виплати.
Говорячи про пенсійну реформу, відчувається співвідношення із добрих та поганих новин. Поступовий перехід на накопичувальну систему передбачено, але навіть за найсприятливіших обставин вона почне діяти у 2019-му і охопить тих громадян, яким ще не виповнилося 35 років
Проте, є і приємні моменти, враховуючи те, що голосування в парламенті відбулося 3 жовтня, протягом цього місяця пенсіонери отримають збільшені виплати.
Нова пенсійна система забезпечить підвищення пенсій для 9 млн. пенсіонерів. Залишається в минулому пенсія 949 грн., та з 1 жовтня – мінімум 1452 грн.
Збільшення виплат розподілятиметься так:
1,3 мільйона пенсіонерів отримають надбавку у розмірі 200 гривень, 1,2 мільйона збагатяться на суму від 200 до 500 грн, ще 1,1 мільйона матимуть додаткову тисячу гривень. Середнє ж підвищення пенсій, за словами голови парламентського комітету із соціальної політики Людмили Денисової, становитиме близько 700 грн.

Про вихід на пенсію
Тут також приємний сюрприз поряд з неприємним, формально пенсійний вік не збільшили, тобто, для громадян України за наявністю необхідного страхового стажу (він поки що становить 15 років), можуть виходити на пенсію по досягненню 60-річного віку. Це стосується як чоловіків, так і жінок.
Зате, суттєво зростає страховий стаж, без якого неможливе нарахування пенсійних виплат. Він зростатиме із 15 років до 35 років і досягне максимуму у 2028-му. Вже з 1 січня 2018 року для того, аби вийти на пенсію у 60, необхідно буде мати 25 років страхового стажу. Але якщо вам наступного року виповниться 63, ви ще можете йти на відпочинок із 15 роками страхового стажу. Ця преференція збережеться й у 2019-му, але вже для тих, хто досяг 65 років і більше.
І на завершення
Від 1 жовтня 2017-го пенсіонери, які працюють, будуть отримувати 100% пенсії. Раніше держава не доплачувала таким особам 15%. Але із зарплат пенсіонерів, які працюють, продовжуватимуть вираховувати внески до Пенсійного фонду та податки.
Тим часом привілеї зберігатимуться для пенсіонерів, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку на виробництві. Вони й надалі зможуть отримувати дві виплати: страхову та пенсії з інвалідності.
Артистам пенсії будуть призначатися з однією умовою – наявністю стажу творчої діяльності 20-35 років, незалежно від віку. Нарешті, кожен член сім'ї загиблого (померлого) або зниклого безвісти військовослужбовця також має право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ