Створено: 31 січня 2017 Автор: Гордієнко Євгенія


5 січня 2017 року набрали чинності положення Закону України «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників, який створений для оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.
Чинне законодавство передбачає, що, відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, мають бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністертсва юстиції.


Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.
В свою чергу, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.
Водночас, не підлягають внесенню відомості про боржників:
-   які є державними органами, органами місцевого самоврядування;
- які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;
-   за рішенням немайнового характеру.
Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ