Створено: 04 листопада 2016 Автор: Гордієнко Євгенія

Конвенція про права дитини, Конституція України та Сімейний Кодекс України передбачає право дитини на утримання до досягнення нею повноліття. Згідно з законодавством України, способи виконання обов’язку батьками утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними або за рішенням суду у твердій грошовій сумі та (або) у частці від заробітку (доходу).

Як відомо, аліменти на дитину, які визначені в твердій грошовій сумі, підлягають індексації.
До прийняття ЗУ від 17.05.2016 р. № 1368-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі», який набрав чинності 12.06.2016 р. законодавство містило прогалину, оскільки не було визначено особливу процедуру індексації розміру аліментів, що призводило до прийняття різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (див., зокрема, постанову ВСУ від 06.11.2013 р. у справі № 6-113цс13).
 Як і раніше, підставою стягнення аліментів з боржника є постанова державного виконавця, однак, розмір аліментів може збільшуватись у зв'язку з індексацією. Державний виконавець  обчислює суму індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, складає відповідний розрахунок і повідомляє про нього стягувачу та боржнику. Здійснюється така індексація за рахунок коштів платника аліментів по основному місцю його роботи (підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами — підприємцями). Відрахування здійснюються із фактичного заробітку (доходу), наприклад пенсії, стипендії чи інших доходів. Процедура індексації впроваджена таким чином, щоб стягувачу не потрібно було повторно звертатися до суду для визначення «остаточної» суми аліментів.
У разі якщо стягнути аліменти у визначеному розмірі та/або суму їх індексації неможливо, адміністрація підприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа — підприємець, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість зі сплати аліментів і/або індексації таких аліментів.
Отож, зміни у законодавстві, що стосуються питання індексації аліментів в загальному спрямовані на покращення матеріального становища та забезпечення достатнього життєвого рівня осіб, які мають право на утримання та дають можливість принаймні частково відшкодовувати соціально не захищеним особам кошти на подорожчання споживчих товарів і послуг.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ