Створено: 11 серпня 2016 Автор: Маргарита Хилевич

Прес-центр Cудової влади України звернув увагу представників громадськості, активістів, волонтерів, які беруть участь в судових засіданнях по розгляду суспільно значущих справ, як в кримінальних, так і цивільних процесах, на неприпустимість порушення правил поведінки в суді.
За неповагу виявлену до суду, їм може загрожувати штраф від 340 до 1700 грн.

У кожному разі грубе порушення правил поведінки під час судового засідання, погрози на адресу суддів, звинувачення в затягуванні розгляду справи і т.п. не сприяють встановленню справедливості та ускладнюють здійснення правосуддя. Громадські активісти та вільні слухачі, які активно виступають за справедливе покарання для підсудних, самі часто вдаються до протиправних дій: влаштовують пікетування судів і грубо порушують правила поведінки в судовому засіданні.
Прес-центр судової влади вважає за необхідне попередити, що за подібні порушення чинного законодавства передбачені конкретні покарання, реалізуються через постанову рішення про видалення будь-якої особи із залу засідання і притягнення до відповідальності.
Зокрема, за непокору розпорядженням головуючого або за порушення порядку під час судового засідання, а так само за вчинення дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил, винні особи можуть нести адміністративну відповідальність відповідно до частини першої статті 185 -3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення.
Громадських активістів закликають пристойно поводитися в судових засіданнях, дотримуючись загальнолюдські принципи моралі і гідності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ