Створено: 10 серпня 2016 Автор: Роман Даценко

Планується ввести єдиний зовнішній кваліфікаційний іспит, який після закінчення магістратури повинні здавати всі юристи. Передбачається, що тільки за результатами цього іспиту випускники зможуть отримати диплом і допуск до професійної діяльності. Ці питання обговорювали на засіданні спеціально створеної робочої групи в Міністерстві освіти.

Як пояснила член робочої групи, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд, за результатами єдиного іспиту повинен відбуватися конкурс на основні юридичні професії: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. Зараз допуск до суддівської професії забезпечують два іспити: відбірковий і кваліфікаційний. Відбірковий іспит повинен замінити єдиний кваліфікаційний іспит. «Припустимо, що оцінювання буде проводитися за 100-бальною системою, на суддівський конкурс зможуть подаватися випускники, які отримали за результатами кваліфікаційного іспиту не менше 90 балів. Так само порогові бали зможуть встановлювати і на інші юридичні професії », - зазначила О. Сироід.
Планується, що успішна здача кваліфікаційного іспиту стане пропуском до посад в органах державної влади і місцевого самоврядування, де потрібна вища юридична освіта.
Згідно з робочим варіантом концепції, скасовується заочна форма навчання для юристів. Також обговорювалося обмеження кількості контрактних місць. Експерти пропонують встановити максимальний поріг - щоб гранична чисельність контрактників не перевищувала обсяг місць держзамовлення. Таким чином, спочатку буде формуватися держзамовлення, а його обсяг стане орієнтиром для визначення кількості контрактників.
Це не остаточний перелік змін, робота над концепцією триває. До робочої групи, яка працює над концепцією вдосконалення юридичної освіти для професійної підготовки юристів, входять представники Міносвіти, Мін'юсту, Вищої ради юстиції, Асоціації правників України, проекту USAID «Справедливе правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та юридичних факультетів українських вузів.
В основі кваліфікаційного іспиту для юристів має бути пілотний проект вступу до магістратури за спеціальністю «Право», який проходив в цьому році, за технологією ЗНО. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ