Створено: 10 серпня 2016 Автор: Маргарита Хилевич

Міністерство фінансів хочть урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року. Мінфін надіслав розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 – 2019 роки. У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.

“Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із бідних сімей, а також, аспірантам та докторантам”,– йдеться у повідомленні МОН. Якщо рекомендації Мінфіну будуть враховані, то вже з 1 січня 2017 року багато бакалаврів та магістрів не отримуватимуть стипендію.

У міністерстві також повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують та зазначили, що МОН не розробляв і не ініціював проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів.

Коментарі  

 
0 #1 стипендіїТетяна 10.01.2017, 16:29
Доброго дня! консультуюсь з наступної ситуації. Я інвалід 3 групи, одна виховую дітей 18 та 15 років. Батько вже 10 років позбавлений батьківських прав. Аліментів та іншої допомоги не отримую. Старша донька навчається на 1 курсі ВНЗ. Зараз здає сесію. Студентів попередили, що стипендію отримуватимуть лише певні категорії дітей. Чи підпадаємо ми під ці категорії і які шанси їй отримувати стипендію при умові здачі екзаменів на 4-5, бо на одну зарплату і пенсію трьом жити важко. Дякую!
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 стипендіїГордієнко Євгенія 11.01.2017, 15:58
Доброго дня!
З 1 січня запроваджується новий Порядок виплати академічних та соціальних стипендій.
Постановою КМ України від 28 грудня 2016 р. № 1050 “Про деякі питання стипендіального забезпечення” встановлено, що академічні стипендії призначаються згідно з рейтингом успішності, який складається на підставі навчальних досягнень студента протягом останнього навчального семестру по кожному факультету, курсу, спеціальності. При цьому складова успішності у рейтингу складає не менше 90 відсотків рейтингового балу.
Також, згідно вказаної Постанови соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в обов’язковому порядку виплачується студентам і курсантам невійськових вищих навчальних закладів, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу відповідно до цього Порядку та належать до однієї з таких категорій:
1) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;
2)особи, які згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії;
3)особи, які відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій;
4)особи, яким Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичн их операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-техн ічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ