Створено: 05 серпня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Ви, напевне, неодноразово стикались з ситуацією, коли ви купляєте щось, а продавець каже, що він не має здачі (решти), в нього немає копійок, просить дрібних грошей, а відтак не продасть вам того, що ви хочете купити. Відтак ви шукаєте копійки, біжите кудись та міняєте гроші, шукаєте інший магазин, де буде здача (решта). Одним словом, проблема відсутності здачі (решти) в продавця чомусь стає проблемою вашою. Однак ви повинні пам’ятати, що це не тільки проблема продавця, а перш за все – підстава для його відповідальності.

Підпунктом 2.13 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України №637 визначено, що підприємства та підприємці мають забезпечувати наявність у касі банкнотів і монет для видачі здачі. Відсутність такої розмінної монети є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП, що загрожує посадовим особам підприємства штрафом на суму від 8 до 15 н. м. д. г. (136 — 255 грн).
Тому, якщо вам кажуть, що не мають здачі (решти), то таким чином вчиняється правопорушення. Повідомляєте про це поліцію, яка це фіксує. В подальшому відповідний протокол повинна скласти Державна фінансова інспекція (колишня КРУ), матеріали до якої повинна буде передати поліція. Потрібно знати свої права та чужі обов’язки, реагуючи на їх недотримання, бо інакше порядку не буде.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ