Створено: 03 серпня 2016 Автор: Маргарита Хилевич

Міністерство охорони здоров’я ініціює засідання РНБО через низький рівень вакцинації в країні. Про це повідомила в.о. керівника МОЗ Уляна Супрун. За її словами, від 1 липня 2016 року в Україні лише 11,5% 1-річних дітей отримали щеплення проти туберкульозу, від поліомієліту – 39 %, від кашлюку, дифтерії, правця – менше 2 %, від гемофілії – 4 %.

“Проблема зараз не лише в доставці вакцин, а у тому, що дітей не вакцинують”, – заявила пані Супрун. ВООЗ рекомендує 95%-вий рівень щеплення дітей. Такий рівень вакцинації рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Антивакцинальні настрої існують у багатьох країнах, проте в нас їх градус через недовіру до влади загалом та охорони здоров`я зокрема в рази вищий.
За словами в.о. Міністра охорони здоров’я, дуже важливо, щоб питання імунопрофілактики вийшли на рівень керівництва держави. Щоб суспільство та батьки розуміли значення та важливість вакцинації. Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій вважає, що батьки мають нести відповідальність за відмову від вакцинації своєї дитини.
У європейській медичній практиці кожна доза вакцини обов’язково застраховується. Тому в разі появи ускладнень після прийому вакцини пацієнт може розраховувати на грошову компенсацію в розмірі до 30 тис. євро. Оскільки при дотримані стандартів такі випадки трапляються в 1%, максимум у 2% усієї кількості вакцинованих громадян, виробники вакцин готові компенсувати заподіяну шкоду незалежно від причин виникнення ускладнень.
В Україні, на жаль, страхування вакцини не передбачено законом, а позиція влади в цьому питанні обмежується рекомендаційними приписами, які не підлягають обов’язковому виконанню. На думку експертів, зміна підходу до обов’язкового страхування вакцини на державному рівні допоможе значно стабілізувати ситуацію і збільшити кількість вакцинованих українців.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ