Створено: 25 липня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Верховна Рада на вечірньому засіданні 14 липня ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (законопроект № 3224).

Метою ухвалення даного Закону є уточнення переліку документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в чинному законодавчому регулюванні.
Отож, документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є:
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- Дипломатичний паспорт України;
- Службовий паспорт України;
- Посвідчення особи моряка;
- Посвідчення члена екіпажу;
- Посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).
У передбачених міжнародними договорами України випадках замість цих документів для виїзду з України і в'їзду в Україну можуть використовуватися інші документи.
Закон також встановлює порядок оформлення документів для виїзду громадян України на постійне місце проживання за кордон, згідно з яким оформлення таких документів здійснюється ДМС. А оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, здійснюється закордонними дипломатичними установами України. Також врегульовано деякі аспекти тимчасового обмеження права громадянина України на виїзд з України. У разі введення такого обмеження орган, який його ввів, в 1-денний термін повідомляє про це громадянину України, щодо якого введено обмеження, і Держприкордонслужбі.
Законом встановлено порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності з питань виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України.
Впроваджується картка трудового мігранта - документ, що засвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і підтверджує законні підстави для проживання в Україні. Детально регулюється порядок внесення інформації до Єдиного держдемреестру, правила його функціонування, порядок проведення ідентифікації і верифікації особистості, перелік органів, уповноважених на виконання окремих функцій і т.д.
Законом чітко розмежовуються види документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього. Так, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, карта трудового мігранта містять безконтактний електронний носій. А при собі посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія - не містять безконтактний електронний носій.
Врегульовані правила і щодо справляння адмінзбору за оформлення документів. Законом вводиться обов'язок оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку. Особам, які не досягли 18-річного віку, паспорт видається на 4 роки, іншим - на 10 років.
Ухвалення Закону дозволяє усунути правові прогалини в законодавстві і привести Закон про Єдиний держдемреєстр і документів у відповідність до законодавства та реаліями сьогоднішнього дня. Зокрема, з'явиться можливість отримати ID-карти не тільки 16-річним, а й громадянам зі старими паспортами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ