Створено: 18 липня 2016 Автор: Роман Даценко

В "Голосі України" від 16 липня було опубліковано Закон "Про судоустрій та статус суддів". Цей Закон визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні.

Відповідно до Закону передбачається, що Вища рада юстиції в праві відмовити Президентові України у внесенні подання про призначення судді. ВРЮ має право відмовити виключно з таких підстав, які вона визначає, керуючись власною оцінкою обставин, пов’язаних із кандидатом на посаду судді, та його особистих якостей. Нижче наведений перелік підстав:
- наявність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інші обставини, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням;
- порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.
Також в Законі вказується, що після набрання чинності, судді повинні подати декларацію доброчесності та родинних зв'язків:
- судді ВСУ та вищих спеціалізованих судів - у 60-денний строк;
- судді апеляційних судів - протягом 90 днів;
- судді місцевих судів - протягом 6 місяців.
Передбачається реформування складу ВСУ та створення нових спеціалізованих судів:
- протягом 6 місяців з дня набрання чинності Закон має розпочати процес формування нового складу ВСУ;
- протягом року слід оголосити про створення та конкурс до Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ