Створено: 08 липня 2016 Автор: Аліна Стовба

Верховна рада України прийняла законопроект №4373, яким внесла зміни до КУпАП в частині посилення адміністративної відповідальності за водіння у нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів.

Тепер, якщо водій вперше притягається до відповідальності за нетверезе водіння, він змушений заплатити штраф 10 тисяч 200 гривень, що складає 600 неоподаткованих мінімумів і буде позбавлений права керування на 1 рік.
У разі вчинення повторного правопорушення протягом року накладається "штраф на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів (20 тисяч 400 грн ) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого".
У випадку, коли водій вдруге за рік вчинить дане правопорушення, з нього стягується штраф "у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів (40 тисяч 800 грн .) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Автори законопроекту обумовлювали його прийняття великою смертністю та травматизмом на дорогах в Україні, яке трапляється через перебування водіїв у нетверезому стані.
Якщо в європейських країнах рівень смертності внаслідок ДТП становить в середньому четверо людей на 100 тисяч населення, то в Україні цей показник дорівнює близько 18.
Крім того, у пояснювальний записці до законопроекту наведено статистичні дані за 2015 рік, де зазначено, що в Україні сталося 134193 ДТП в яких загинуло 3970 і травмовано-31467 особи. Тобто, в середньому в 2015 році у ДТП загинуло 11 осіб та травмувалось 86 учасників дорожнього руху на добу. Щоб осягнути масштаб даної проблеми, досить усвідомити той факт, що Україна за рік в ДТП втратила стільки ж громадян, скільки й під час проведення антитерористичної операції на Сході країни. За таких умов підвищення відповідальності водіїв є необхідним кроком до  поліпшення ситуації, яка склалась в Україні на дорогах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ