Створено: 06 липня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

5 липня 2016 р., в "Голосі України" було опубліковано два закони, за допомогою яких в країні запроваджується інститут приватних виконавців. Обидва закони набирають чинності за 3 місяці з дня опублікування.

Зокрема, Закони України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду. Закони передбачають впровадження змішаної системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, який є новелою в українському законодавстві. 

Приватним виконавцем може бути громадянин України, не молодший 25 років, який має вищу юридичну освіту не нижче другого ступеня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання диплома не менше двох років та склав кваліфікаційний іспит. Особа, яка хоче стати приватним виконавцем зобов'язана пройти навчання та стажування, загальний строк якого не може перевищувати трьох місяців. Міністерство юстиції буде вести Єдиний реєстр приватних виконавців України.
Також, новелою у ЗУ «Про виконавче провадження» є запровадження автоматизації процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повної фіксації процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, детально регулює питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні, та визначає перелік питань, що не можуть виконуватися приватними виконавцями.
Крім того, впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особи права на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід’ємним елементом права на судовий захист, передбаченого ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ