Створено: 21 червня 2016 Автор: Роман Даценко

Верховна Рада України законодавчо закріпила за Національною поліцією право на оперативно-розшукову діяльність.

За відповідний законопроект №4294 в цілому проголосували 254 народні депутати.
Перед цим парламентарії 245 голосами прийняли документ за основу.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям закону України "Про Національну поліцію" від 23 грудня 2015 р. № 901-VIII вносить зміни до статті 5 закону "Про оперативно-розшукову діяльність", якими до підрозділів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, віднесено оперативні підрозділи Нацполіції (підрозділи кримінальної та спеціальної поліції). "З огляду на вказане, є необхідність внесення відповідних змін до закону України "Про Національну поліцію" в частині віднесення до повноважень поліції здійснення оперативно-розшукової діяльності", - йдеться в документі.
У зв'язку з цим, ухвалений закон доповнює статтю 23 закону України "Про Національну поліцію" новим пунктом 26, в якому до основних повноважень Нацполіції віднесено "здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону".
Метою документа є забезпечення можливості практичної реалізації оперативними підрозділами Національної поліції повноважень, закріплених нормами Закону "Про оперативно-розшукову діяльність". Як відзначалось під час обговорення документа у ВР, такої правки вимагає Генпрокуратура, яка ставить під сумнів повноваження поліцейських щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ