Створено: 09 червня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Згідно з попередньою редакцією Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", заборонялося проведення реєстраційних дій, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) та керівника юрособи, місцезнаходженням якої є територія проведення АТО. З 08 червня 2016 року вказані положення змінено.

Так, було заборонено проводити реєстрацію зміни директора та зміни учасників юридичної особи, місцезнаходженням якої є зона АТО. У зв’язку з цим для здійснення зазначених дій потрібно було спочатку змінити адресу підприємства за межами цієї зони, а вже після цього можна провести зазначені зміни.

08 червня 2016 р., набув чинності Закон № 1365-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування", який було прийнято Верховною Радою 17 травня 2016 р.
Цим Законом передбачено, що під час проведення антитерористичної операції у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження, можливе проведення для юридичних осіб публічного права реєстраційних дій, пов’язаних зі зміною складу засновників (учасників) та керівників та для юридичних осіб приватного права реєстраційних дій, пов’язаних зі зміною складу засновників (учасників) та керівників, за умови, що документи подаються у паперовій формі особисто засновниками (учасниками) та керівником такої юридичної особи приватного права.
Під час проведення АТО госпсуб’єкти, які здійснюють діяльність на території її проведення (крім території, на якій здійснюють повноваження представницькі органи місцевого самоврядування, обрані згідно із Законом № 595-VIII), звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності. Також на період проведення АТО скасовується орендна плата за користування державним та комунальним майном суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність в зоні АТО (крім території, на якій здійснюють повноваження представницькі органи місцевого самоврядування, обрані згідно із Законом № 595-VIII).
Отож, застосування даних норм сприятиме забезпеченню додатковими соціально-економічними гарантіями фізичних осіб, місце проживання яких зареєстроване на території проведення АТО та юридичних осіб, що мають місцезнаходження чи здійснюють діяльність на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, а також осіб (фізичних та юридичних), які переселилися або змінили свої місце проживання чи місцезнаходження із зазначеної території у період проведення АТО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ