Створено: 22 березня 2016 Автор: Роман Даценко

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запустило оновлену версію пілотного проекту Єдиного державного портала надання адміністративних послуг.

На сьогоднішній день на новому порталі можна отримати 16 електронних послуг (серед яких і ліцензії) - 12 послуг Мінекономрозвитку і 4 послуги Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також завантажити шаблони документів.
Основний елемент системи - це особистий кабінет, який дозволяє ідентифікувати юридичну або фізичну особу. Через особистий кабінет користувач може формувати запити про надання послуг, отримувати сповіщення про статус отримання послуги і т.п. Сьогодні для ідентифікації законодавчо передбачено лише ЕЦП, але заплановано впровадити альтернативні методи ідентифікації.
Поява порталу дозволяє повністю змінити принципи отримання адмінпослуг. Наприклад, раніше, для того, щоб отримати ліцензію, підприємець повинен був зібрати пакет паперових документів і особисто подати в Кабмін. Після цього документи попадали в Міністерство економічного розвитку, де їх по черзі розглядали працівники 4-х департаментів. На кожному з цих етапів могли виникати помилки, могли губитися документи. Підприємець дізнавався про помилки тільки тоді, коли отримував паперовий лист. І ніхто не знав, на якому з етапів і де знаходяться документи. У кращому випадку процес тривав від 10 робочих днів, а якщо підприємець отримував відмову, то все повторювалося по колу. Така бюрократична система і відчуття невідомості створювали підстави для корупції і появи так званих «посередників».
В електронній системі посередників немає - питання ставить сама система, і вона ж пропонує варіанти відповідей. При цьому виключається можливість «забути» про якийсь документ, бо портал просто не дасть можливості перейти на наступний етап, якщо необхідні поля не заповнено. Комплектація документів перевіряється протягом 24 годин, після чого замовник отримає повідомлення. Потім документи одночасно обробляються всіма департаментами. Якщо на якомусь з етапів виникає проблема - в особистий кабінет підприємця приходить повідомлення. В результаті термін видачі ліцензії скорочується до 2-3 днів.
У найближчих планах Мінекономрозвитку - впровадження унікальної системи оповіщення, яка буде інформувати зареєстрованих підприємців про санкції, перевірки або про закінчення терміну дії ліцензій. Такі попередження будуть надходити в особистий електронний кабінет підприємця і дублюватися на e-mail.
Посилання на сайт: https://poslugy.gov.ua/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ