Створено: 14 березня 2016 Автор: Роман Даценко

Запропоновано встановити, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені підприємства органам держвлади або місцевого самоврядування.

Депутати подали в парламент законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями».
Законопроектом пропонується виключити:
- Вимоги про обов'язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання);
- Можливість визнання документа недійсним у зв'язку з відсутністю відбитка печатки;
- Ст. 189-2 КУпАП про відповідальність за порушення правил виготовлення та порядку обліку і зберігання печаток та штампів.
Копія документа, яка на виконання вимог законодавства подається суб'єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреної в установленому порядку, якщо в такій копії проставлений підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця. Орган не вправі вимагати нотаріального посвідчення у разі, якщо така вимога не встановлена законом.
Крім того, законопроектом передбачена адміністративна відповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі або відмову прийняти документ без печатки - штраф 50 – 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Законом № 1206-VII був введений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток юридичними особами, при цьому існує цілий ряд законів, які роблять відбиток печатки обов'язковим реквізитом документів, йдеться в пояснювальній записці до проекту. До того ж, в господарській та правозастосовній діяльності відбиток печатки часто помилково сприймається як доказ наявності повноважень у особи, яка підписала документ. Законопроект покликаний вирішити ці та інші проблеми. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ