Створено: 19 лютого 2016 Автор: Роман Даценко

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 936-VIII про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, який був прийнятий Верховною Радою 26 січня.

Документ спрямований на вдосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні шляхом удосконалення механізмів та процедур прийняття рішень щодо захисту дитини за місцем його проживання, підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, які постраждали в результаті військовий дій або збройних конфліктів.
Норми Закону забороняють участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включно із залученням, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання у військових конфліктах чи діях, залучення та / або втягнення дітей у пропаганду війни і т.п.
Крім того, визначено обов'язок держави щодо відселення дітей, які опинилися або які можуть виявитися в зоні військових дій або збройних конфліктів, в безпечні райони.
Якщо дитина з якихось причин залишилася без нагляду батьків, держава повинна здійснювати пошук членів її сім'ї з метою возз'єднання з рідними.
Також держава повинна здійснювати розшук і повернення в Україну всіх дітей, які були незаконно вивезені за її межі.
Крім того, вдосконалюється процедура реєстрації дітей, які є внутрішньо переміщеними особами. Зокрема, діти старші 14 років зможуть самостійно зареєструватися в органах соціального захисту. Крім того, чітко визначена процедура реєстрації дітей у віці до 14 років, які переїхали з тимчасово окупованих територій без супроводу батьків.
Також вносяться зміни до Сімейного кодексу щодо розвитку нової форми сімейного виховання дітей - «сімейний патронат» дозволить уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання та забезпечить його тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ