Створено: 05 лютого 2016 Автор: Аліна Стовба

У Верховній Раді України знов зареєстрований новий законопроект «Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)», авторами якого виступають представники КабМіну.

 Нагадаємо, що в 2015 році ВРУ вже приймала подібний законопроект, який зобов'язував банки реструктуризувати всі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості за курсом на дату укладення такого договору, але врешті решт він був ветований Президентом України та відхилений після повторного голосування Радою.

Метою ж нового законопроекту, на думку його авторів, є зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб-позичальників, які мають кредити в іноземній валюті, що були отримані на придбання єдиного житла. При цьому законопроект забезпечує оптимальний шлях урегулювання питання, що не допустить суттєвого погіршення платоспроможності банківських установ.

За законопроектом реструктуризації підлягають кредити:
що отримувались позичальниками для придбання єдиного житла за умови відсутності іншої житлової нерухомості у власності;
залишок заборгованості за якими не перевищує 2,5 млн. грн. станом на 01.01.2015 (близько 150 тис. дол. США);
станом на 01.01.2014 за якими відсутня неповернена прострочена заборгованість за договором про надання іпотечного кредиту в іноземній валюті або вона погашена до моменту реструктуризації.

Передбачається заміна валюти зобов'язань по курсу НБУ на дату реструктуризації з умовою прощення частини боргу:
- позичальникам, які мають єдине житло - не менше 25 %;
- позичальникам, які мають єдине соціальне житло (квартири - 60 кв. м, будинки 120 кв. м) - не менше 50 %;
- інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним та сім'ям з дитиною-інвалідом 1 групи, які мають єдине житло - не менше 50 %;
- інвалідам 1 групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним; сім'ям з дитиною-інвалідом 1 групи, які мають єдине соціальне житло - не менше 70 %;
- учасникам АТО, які під час АТО отримали інвалідність 1 групи, які мають єдине житло - не менше 80 %, які мають єдине соціальне житло - 100 %;
- спадкоємцям учасників АТО, які загинули в АТО - 100 %.

Крім того, законопроект вирішує питання припинення дії мораторію на звернення стягнення на майно, яке виступає забезпеченням за кредитами фізичних осіб, встановленого Законом України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" N 1304-VII від 3 червня 2014 року. Законопроект передбачає припинення дії зазначеного мораторію через 6 місяців, що забезпечить достатній час позичальникам для подання заяв банкам про реструктуризацію своїх зобов'язань та банкам - для здійснення відповідних операцій.

Отже, наскільки положення законопроекту реальні, зможемо побачити згодом, коли він пройде всі стадії законодавчого процесу.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ