Створено: 05 лютого 2016 Автор: Ірина Троцька

     Роль журналістики в сучасному світі набула нового значення. Професія журналіста стала відповідальною, а інколи й небезпечною. Проаналізувавши ризики діяльності журналастів в Україні, народні депутати вирішили посилити захист їх професійної діяльності від злочинів.

       04 лютого було прийнято законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)» (№1630 від 25.12.2014р.).

Документ вносить зміни до двох статей Кримінального кодексу в частині захисту прав журналістів, а саме:
Частиною 2 статті 163 КК України з дня набрання чинності законом буде встановлена відповідальність у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років за порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер щодо журналістів, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації.
Раніше за такий злочин щодо журналіста відповідальність була встановлена як і за вчинення його щодо будь-якої особи.  З новою редакцією статті – як щодо державного чи громадського діяча.
В новій редакції викладено ще одну статтю Кримінального кодексу – ст. 171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».
Кримінальна відповідальність деталізована і буде встановлена за:
- незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю;
- незаконну відмова у доступі журналіста до інформації;
- незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень;
- будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.
Покарання – від штрафу та арешту до 3-річного обмеження волі.
Забороняється вказаною статтею і вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю. Посилену відповідальність за такі злочини буде застосовано до службових осіб з використанням свого службового становища або якщо їх вчинено за попередньою змовою групою осіб.
Відповідальність - від штрафу до обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Змінені статті Кримінального кодексу щодо посилення захисту професійної діяльності журналістів почнуть діяти після опублікування закону.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ