Створено: 27 січня 2016 Автор: Роман Даценко

Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до деяких законів щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (законопроект № 2254).

Законом визначені обов'язки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо захисту прав переміщених дітей, введена нова форма влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в сім'ю патронатного вихователя.
Основні зміни до закону полягають в наступному:
1) до Закону «Про охорону дитинства»: визначено державні гарантії щодо захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів. Зміни також акцентують увагу, що державна політика у сфері охорони дитинства має, перш за все, передбачати заходи з розвитку послуг для підтримки сімей з дітьми.
2) до Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»: удосконалюється процедура обліку та соціального захисту дітей, які є внутрішньо переміщеними особами, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
3) до Сімейного кодексу : запровадження інституту "патронату над дітьми", який передбачає перебування дитини в спеціально підготовленій сім'ї (терміном до 3-х, в окремих випадках – до 6-ти місяців), а не потрапляння до інтернатного закладу.
Закон прийнято з поправками, обговореними під час розгляду. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ