Створено: 01 грудня 2015 Автор: Роман Даценко

30 листопада, за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Петухова, відбулася презентація з приводу скасування Господарського кодексу України.

“Ні в одній країні світу немає документа, який би відповідав нашому Господарському кодексу... Ми вважаємо, що Господарський кодекс не може бути збережений як документ, тому що немає окремого конкретного предмета регулювання”, – сказав він.
Обговорення даної презентації також анонсовано з представниками бізнесу, експертних кіл та громадськості. Прихильники скасування ГК України вказали причини та недоліки існуючого кодексу, а саме:
- Господарський кодекс містить положення, що дублюють або суперечать іншим законодавчим актам;
- Адміністративні підходи Кодексу до регулювання господарської діяльності принципово застаріли;
- Кодекс передбачає занадто обтяжені процедури;
- Не відповідність реаліям комерційних відносин.
Також було спростовано міф про те, що скасування Господарського кодексу спричинить ліквідацію господарських судів. Цього не буде. Господарський процесуальний кодекс продовжить діяти.
Приклад наслідків дії застарілих норм привів Міністр з питань європейської інтеграції С. Петухов. У 2004 році на підставі рішення Стокгольмського арбітражу проти Фонду держмайна були арештовані літаки «Руслан». У цьому випадку окрема юридична особа - ДП «Антонов» відповідала за борги ФДМУ, оскільки національне законодавство передбачає право повного господарського відання, яке насправді - фікція, а майно є державним. Рішення не було імплементовано в Канаді, оскільки вища інстанція його скасувала через процедурні моменти. Але з першого рішення стало очевидним, що право повного господарського відання є невідомим для Заходу та пережитком радянського підходу до регулювання відносин і не звільняє українські компанії, які ведуть бізнес на світовому рівні, або державу від відповідальності в тій частині, де вони ведуть корупційну діяльність. Наслідками цього є, що за наявності боргів України на майно будь-якого державного підприємства (яке насправді є абсолютно окремим і здійснює свою комерційну діяльність в будь-якій сфері) може бути звернено стягнення в будь-якому місці світу, де не зрозуміють, що таке право повного господарського відання , або будуть його ототожнювати з формою державної власності. За словами С. Петухова, все це стримує діяльність держпідприємств.
На закінчення С. Петухов окреслив план подальших дій:
1) При Мін'юсті буде створена робоча група, яка оформить концепцію реформи приватного права;
2) Розроблена концепція буде винесена на громадське обговорення;
3) Після обговорення послідує розробка законопроекту про перенесення окремих норм та скасування Господарського кодексу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ