Створено: 27 листопада 2015 Автор: Роман Даценко

23 червня 2015 року в Україні розпочала функціонувати Візова інформаційна система ЄС (ВІС).

Система розгортається одночасно в усіх країнах «Східного партнерства», що стануть 17-м регіоном, в якому починає діяти ВІС.
Розгортання ВІС передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбувається зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій.
Візи, які були отримані до запуску ВІС – до 23 червня 2015 року, залишатимуться дійсними до вказаного в них терміну.
Також вказується, що в рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються:
а) діти віком до 12 років;
б) особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим;
в) глави держав і урядів, члени національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, що супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей;
г) суверени та інші високопоставлені члени королівської сім’ї в разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.
Зазначається, що зняття відбитків пальців здійснюється лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи.
Протягом п’яти років (59 місяців), починаючи з дати подання заявки, при повторних зверненнях на отримання Шенгенських віз зняття біометричних даних не відбуватиметься. Вся інформація зберігатиметься в базах даних ВІС.
У випадку заявки на отримання національної візи до країн-членів ЄС вимога щодо отримання таких даних регулюється виключно законодавством відповідних держав.
Весь процес зняття відбитків пальців здійснюється виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією.
Право на здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ