Створено: 18 листопада 2015 Автор: Ірина Троцька

Міністерство юстиції України затвердило новий Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами (Наказ № 2268/5 від 11.11.2015року).

Відтепер проставлення апостиля здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів в такому порядку:

 

1) прийняття документів, формування та реєстрація заяви;
2) розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
3) проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
4) видача документів за результатом розгляду заяви.
Апостиль являє собою штамп, який ставиться із зворотного боку офіційного документа (який був складений в межах країни-учасниці Гаазької конвенції), тим самим підтверджуючи справжність підпису, печатки або штампа цього документа. Після його проставлення, документ набирає юридичну силу на території іншої держави.
Визначено новим порядком і строки проставлення апостиля чи відмови в його проставленні - до 2 робочих днів.
Передбачено випадки, коли цей строк може бути продовжено до 20 робочих днів - у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності.
Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або надіслання заяви про проставлення апостиля поштовим зв’язком до Міністерства юстиції України чи його територіальних органів.
Поштовим зв’язком може бути надіслана заява про проставлення апостиля виключно з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Для проставлення апостиля заявник подає:
- оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
- документ про оплату послуги з проставлення апостиля (крім випадків, коли він звільняється від такої оплати).
Наказ набуде чинності з дня його офіційного опублікування (готується до друку в "Офіційному віснику України" № 90 (20.11.2015).
З набранням чинності нового Порядку втрачає чинність попередній, що був затверджений наказом Міністерства юстиції від 25.12.2012 №1418/5.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ