Створено: 27 жовтня 2015 Автор: Роман Даценко

Національний банк України планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності не банківських установ, що здійснюють діяльність з обміну валют.

Очікується, що такі вимоги будуть аналогічні тим, які висуваються до банків. Валютні компанії відтепер повинні будуть називати всіх своїх бенефіціарів.
«За останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, який може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних з «сірим» або «чорним» ринком валюти, шахрайством і т. д. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань щодо вимог до таких установ », - заявив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.
За його словами, будуть введені додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників. Національний банк також приділяє значну увагу підвищенню рівня безпеки пунктів обміну валют і їхніх клієнтів - будуть посилені вимоги до приміщень, захищеності кас і сейфів. Крім того, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний РРО.
Згідно з даними від НБУ, в Україні лише чотири небанківські установи через майже 1850 структурних підрозділів здійснюють діяльність з обміну валют.

Нагадаємо, що постановою НБУ від 22 жовтня 2015 року № 718 скасовано валютні обмеження для громадян. Пом'якшено  обмеження по видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати (300 тис. грн. на добу на одного клієнта). Тепер дана вимога не поширюватиметься на валютно-обмінні операцій з фізичними особами. Це дозволяє населенню продавати валюту в будь-яких обсягах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ