Створено: 25 вересня 2015 Автор: Ірина Троцька

Голова НААУ Лідія Ізовітова відповіла на заяву Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – Валерії Лутковської щодо засудження покарання адвоката Андрія Вишневського за публічне висловлення своєї критичної позиції щодо сучасних тенденцій та викликів в адвокатській спільноті.

Голова НААУ заяву обмудсмена назвала неприпустимою й такою, що суперечить правовій та демократичній європейській культурі.
За її словами,заява обмудсмена, свідчить про відмову працювати з великою кількістю незалежних адвокатів, які є членами НААУ й які безпосередньо захищають права людини.
Л.Ізовітова заявила про втручання в роботу НААУ як незалежного органу адвокатського самоврядування, і що НААУ немає жодного відношення до цієї ситуації.
«Нагадуємо, що, згідно із законом, НААУ немає жодного відношення до цієї ситуації. Є регіональні органи адвокатського самоврядування. Є обрана самими адвокатами повноважна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Є цілком демократичний шлях позбавлення адвоката свідоцтва за цілком конкретні порушення. Чи Ви не знали цього, пані В. Лутковська?» - висловилась Ізовітова Л.
В цій же заяві вона звернулась до В.Лутковської як омбудсмена з проханням надати оцінку спробам держави та Міністерства юстиції здійснити одержавлення незалежного інституту адвокатури, маючи на увазі формат безоплатної правової допомоги при Мінюсті, який діє зараз.
Адвокат Вишневський на своїй сторінці в мережі Facebook в свою чергу теж прокоментував заяву Л.Ізовітової : «У Лідії Павлівни, що, амнезія трапилась? То я нагадаю, що мене позбавили права на зайняття адвокатською діяльністю за зверненням Л. П. Ізовітової як голови НААУ на підставі замовленого скаржником (НААУ в особі Л. П. Ізовітової) висновку спеціаліста-лінгвіста. Чи це просто неконтрольована істерика?»
Нагадаємо, що це не перший випадок відмови від співпраці з НААУ з цих підстав. Засуджуючи притягнення до дисциплінарної відповідальності А.Вишневського, про відмову від співпраці будь-якими органами НААУ нещодавно заявила правозахисна організація Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ