Створено: 11 серпня 2015 Автор: Аліна Стовба

Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», який набуде чинності після офіційної публікації.

Закон передбачає автоматичну фотозйомки та відеофіксацію порушення Правил дорожнього руху, запроваджує штрафні бали з установленням розміру штрафу або кількості штрафних балів та надає повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення патрульній поліції.

Тепер кожному водію надається 150 балів на рік та у разі фіксації правопорушення правил дорожнього руху в автоматичному режимі, відповідна кількість балів буде зніматися. При досягненні нульового балансу балів, водій, при наступному порушенні повинен сплатити штраф.

У разі, коли адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі, посадова особа патрульної поліції, установлює особу, за якою зареєстровано відповідний транспортний засіб, тобто відповідальність буде нести власник транспортного засобу, а не водій.

При цьому, постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, може виноситися без участі правопорушника та надсилається йому разом з фото- чи відеодокази протягом трьох днів з дня винесення, рекомендованим листом із повідомленням.

Якщо протягом 30 днів особа не сплатить штраф, то нараховується пеня в подвійному розмірі штрафу. У разі несплати штрафу і пені протягом тридцяти днів з дня виникнення підстав для її стягнення відповідна постанова, підлягає примусовому виконанню, а особа вважається такою, що позбавлена права керування транспортним засобом на строк шість місяців.

Коли особу було позбавлено права керування транспортними засобами на строк більше одного року, для поновлення права на керування, вона повинна знову скласти іспити.

Крім того працівники патрульної поліції наділяються повноваженнями виносити постанови та накладати штрафи і на місці вчиненні такого правопорушення, а ось вилучення прав можливе тільки за рішенням суду.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ