Створено: 06 серпня 2015 Автор: Аліна Стовба

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла Закон ще в липні цього року, весь цей час він чекав на підпис Президента України, хоча в Києві вже розпочала  роботу патрульна поліція, щоправда тільки в тестовому режимі.

У вівторок Президент України врешті решт підписав Закон «Про національну поліцію» (далі-Закон), а вже сьогодні він був опублікований у газеті "Голос України".
З моменту опублікування починається перехідний етап реформування органів внутрішніх справ , який буде тривати 3 місяці.
Але Закон вже набрав чинності в частині положень щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в місті Києві. Щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в містах Одесі та Львові цей Закон набирає чинності з 20 серпня 2015 року.
Тепер протягом місяця уряд повинен створити новий центральний орган виконавчої влади - Національну поліцію та відповідні територіальні підрозділи. Його керівника призначатиме Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України на підставі пропозиції міністра внутрішніх справ України.
З дня опублікування Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Прийняття до служби поліції зазначених працівників, можливе, але на загальних засадах, тобто після проходження конкурсу, для цього протягом трьох місяців з дня опублікування Закону,вони повинні подати відповідну заяву.
До 31 грудня 2016 року на вулицях ще можна побачити підрозділи ДАІ, які будуть продовжувати виконувати свої функції. Зумовлене це необхідністю укомплектування поліцейськими та забезпечення функціонування на всій території України патрульної поліції.
Також уряд буде працювати і над внесенням змін до 165 нормативно-правових актів задля усунення колізії, що виникають у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про національну поліцію».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ