Створено: 29 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Постановою НБУ від 24 липня № 480 визначено умови внесення до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури відомостей про міжнародні системах інтернет-розрахунків (PayPal, ApplePay, GoogleWallet та ін.).

Це створить підґрунтя для початку діяльності в Україні таких міжнародних систем. В документі також вказуються вимоги, які встановлюються до документів учасників ринку платіжних послуг в частині фінансового моніторингу, що підвищить прозорість розрахунків та унеможливить проведення незаконних операцій.
Спростилася й процедура отримання небанківськими фінансовими установами ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та процедура реєстрації учасників міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами завдяки оптимізації переліку документів, які мають подаватися цими особами в НБУ. Також спростилася процедура їх розгляду.
Постановою від 24 липня № 481 Національний банк створив правові передумови для можливості здійснення громадянами України розрахунків з торговцями-нерезидентами електронними грошима, випущеними емітентами-нерезидентами, а також для прийому торговцями-резидентами від покупців-нерезидентів електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом.
Зокрема, передбачена можливість здійснення розрахунків електронними грошима, випущеними за межами України, для їх використання в міжнародній системі інтернет-розрахунків за умови, що введення/виведення засобів з такої системи здійснюється на рахунки в банках.
Також Національний Банк України збільшив граничну суму розрахунків електронними грошима протягом календарного року.
Закон вступив в силу сьогодні 29.07.2015 року.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ