Створено: 23 липня 2015 Автор: Роман Даценко

23 липня офіційно опублікований і набрав чинності Закон від 1 липня № 569-VIII про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Відповідно до даного закону не будуть застосовувати РРО наступні платники єдиного податку:

• Першої групи;
• Другої групи;
• Третьої групи (не буде залежати від виду діяльності, але обсяг доходу не повинен перевищувати 1 млн. грн. протягом календарного року)
Якщо платником було перевищено у календарному році дохід понад 1 млн. грн., то буде обов’язковим застосування РРО.
Також оновили пункт 2 ст. 9 Закону про застосування РРО. В ній зазначено, що РРО не буде застосовуватися при виконанні банківських операцій, але є наступні винятки:
- Якщо операції з купівлі-продажу іноземної валюти проводяться у касах уповноважених банків;
- Якщо операції проводять комерційні агенти банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу(з використанням програмно-технічних комплексів).
Також встановлено суб’єктів, які тимчасово будуть звільнятися від санкцій за порушення даного закону:
- Суб’єктів господарювання, які проводять операції з купівлі-продажу іноземних валют, операції щодо приймання готівки для подальшого її переказу комерційними агентами банків та небанківських фінансових установ.
- Суб’єктів господарювання, які надають послуги щодо проведення розрахунків у касах. Такі послуги повинні бути з оформленими прибутковими та видатковими касовими ордерами та видачею відповідних квитанцій, які підписані і завірені печаткою у встановленому порядку.
Згідно з новим Законом підприємцям дозволили не зберігати контрольну стрічку РРО протягом 3-х років.
Також передбачено, що сервісні центри будуть обслуговувати РРО без порушення опломбування. Якщо РРО перебуває на гарантійному ремонті, то такій ремонт має бути здійснений не пізніше 7-го робочого дня з дня прийняття на ремонт. Якщо РРО не був повернутий в термін, то вводиться в експлуатацію резервний РРО який зареєстрований на суб’єкта господарювання.
Кабінет Міністрів до 1 вересня має розробити порядок проведення перевірок суб'єктів господарювання на предмет використання РРО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ