Створено: 21 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Постановою від 08.07.2015 року під номером 469 Кабінетом Міністрів України було затверджено Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту.

До них відносять наступні:
- Служби енергетики;
- Служби захисту сільськогосподарських тварин та рослин;
- Інженерні служби;
- Комунально-технічні служби;
- Служби матеріального забезпечення;
- Медичні служби;
- Служби зв’язку та оповіщення;
- Протипожежна служба
- Служби торгівлі та харчування;
- Технічні служби;
- Служби транспортного забезпечення;
- Служби охорони громадського порядку.
Згідно постанови спеціалізовані служби входять до складу сил цивільного захисту і складаються з галузевих, територіальних і об’єктових спеціалізованих служб відповідно до функціональної спрямованості.
Також вказується, що:
Галузеві спеціалізовані служби це такі служби, які були утворені у системі центрального органу виконавчої влади шляхом зведення об’єктових підрозділів у відповідну галузеву спеціалізовану службу для проведення спеціальних робіт у визначених таким органом сферах.
Щодо територіальних служб вони утворюють для того, щоб проводити спеціальні роботи та заходи з цивільного захисту та їх забезпечення.
Служби, які утворюються для проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення на суб’єктах господарювання є об’єктовими.
Відповідно до постанови перед такими службами поставлені наступні завдання:
- Розробляти плани реагування на випадок надзвичайних ситуацій та плани цивільного захисту на випадок особливого періоду;
- Підготовлювати та здійснювати контроль за готовністю органів управління, груп, ланок, команд або об’єктових підрозділів до дій за їхнім призначенням;
- Організовувати та проводити навчання для підготовки фахівців, які входять до складу таких служб;
- Підтримувати техніку та майно спецпризначення для виконання завдань цивільного захисту у мирний час та особливий період;
- Створювати та поповнювати матеріальні та інші ресурси спеціалізованих служб, тощо..
Організаційною структурою та кількістю підрозділів спеціалізованих служб будуть займатися керівники органів, суб’єктів господарювання, що їх створили.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ