Створено: 16 липня 2015 Автор: Роман Даценко

15 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла законопроект № 2500 про внесення змін в КПК України, автором якого є Юрій Луценко.

Згідно з законом ст. 247 КПК була доповнена частиною другою. Це доповнення передбачає розгляд клопотань про дозвіл на проведення негласних слідчих чи розшукових дій відповідним слідчим суддею.
Клопотання щодо розгляду про негласні слідчі дії які стосуються суддів, правоохоронних органів і працівників суду або в приміщеннях правоохоронних та судових органів, може бути здійснене слідчим суддею, який займається досудовим розслідуванням.
Цим доповненням до ст. 247 КПК передбачено, що прокурор чи слідчий повинен звертатися з клопотанням про те, щоб було надано дозвіл для проведення негласних розшукових чи слідчих дій слідчого судді апеляційного суду, який більш територіально наближений до апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.

Як зазначає Юрій Луценко, доповнення до статті 247 КПК України не будуть порушувати вимоги статті 8 Конвенції про захист прав людини, статей 8 та 9 КПК Украйни і спрямовані на більш ефективне виконання завдань кримінального провадження, встановлених статтею 2 КПК України.
Також, зміни будуть відповідати вимогам статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з огляду на наступне:
1) доповнення що пропонуються матимуть конкретні підстави в національному законодавстві;
2) зазначена норма, що регламентуватиме розгляд клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій щодо суддів, працівників суду та правоохоронних органів, характеризуватиметься належною якістю закону;
3) зазначена норма буде доступна відповідній особі, яка повинна бути здатна передбачити його наслідки для себе;
4) зазначена норма буде повністю відповідати принципу верховенства права. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ