Створено: 15 липня 2015 Автор: Аліна Стовба

Вчора Верховна Рада України, ухвалила закон про місцеві вибори, за який проголосували 257 народних депутатів із 320 зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до Закону вибори відбудуться 25 жовтня, але не в усіх областях України. А саме, в прикінцевих і перехідних положеннях зазначається, що чергові місцеві вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів Севастопольської міської ради, депутатів районних, міських, селищних, сільських рад та міських, селищних, сільських голів на території Криму, а також депутатів обласних рад окремих районних і районних у містах, міських, селищних, сільських рад і міських, селищних, сільських голів та рад об'єднаних громад на території Донецької і Луганської областей, призначені на 25 жовтня 2015 року, не проводяться у зв'язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання.
Також, тепер ВРУ визначає перелік адміністративно-територіальних одиниць, у яких не проводяться чергові місцеві вибори та затверджує це відповідною постановою.
Як зазначив, голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, що з метою належної реалізації повноважень ЦВК щодо формування складу територіальних виборчих комісій, збільшено строк їх формування з одночасним збереженням строку початку висування та реєстрації кандидатів, - з 3 до 5 днів.
Щодо видів самих виборів, то в тексті законопроекту передбачені чергові, позачергові, повторні , проміжні та перші вибори. Не пізніше ніж за 90 днів до дня виборів призначаються чергові вибори, а позачергові не пізніше ніж за 60 днів. Сам виборчий процес починається за 50 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.
За мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, будуть обирати депутатів сільських, селищних рад. А вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад будуть проводитися за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидатів в територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ.
Вибори міського (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що співпадає відповідно з територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією об’єднаної міської громади.
Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія об’єднаної сільської, селищної громади, територія міста.
Закон визначає загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради та загальну кількість територіальних виборчих округів які утворюються на території багатомандатного виборчого округу.
Кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій, що отримали п’ять і більше відсотків голосів виборців у відношенні до сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій.
Кандидати в депутати, включені до виборчого списку від місцевої організації партії, за яку подали свої голоси виборці у кількості, меншій, ніж виборча квота, права на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі не мають.
Територіальна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати місцевих виборів шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації.
У разі коли депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати від місцевої організації партії. Якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів.
Також закон заборонив включення у списки виборчих блоків.
Крім того, депутати вирішили, що порядок використання політичної виборчої реклами буде визначений згодом в окремому законі.
Слід зазначити, що законом внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, законів "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про Державний реєстр виборців", "Про здійснення державних закупівель", "Про статус депутатів місцевих рад" тощо.
Чинності Закон набере з дня опублікування, тоді ж вже можна бути побачити остаточний текст прийнятий вчора ВРУ. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ