Створено: 14 липня 2015 Автор: Роман Даценко

14 липня ВРУ ухвалила за основу законопроект під номером 2757 про внесення змін до статті 60 Закону України "Про господарські товариства". Згідно з цим законопроектом пропонується зменшення кворуму загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю.

Зокрема, пропонується зменшення кількості присутніх учасників загальних зборів ТОВ або їх представників з 60% до 50%.

Кворум – це встановлене законом, статутом організації або регламентом число учасників зборів (засідання), необхідне для визнання даних зборів правосильним ухвалювати рішення з питань порядку денного.

Кворум може визначатися числом присутніх або відсотковим відношенням кількості присутніх до загальної кількості членів будь-якого органу.
Цей законопроект запропонував депутат Павло Різаненко.

На думку ініціатора змін до закону, завищені вимоги до кворуму загальних зборів створюють ризики порушення прав більшості учасників на участь в управлінні товариством.

Згідно з думкою автора, законопроект допоможе захищати інтереси учасників ТОВ та наблизить законодавство до міжнародних стандартів.

Окремо слід зазначити слова автора, що згідно з Законом України «Про акціонерні товариства» загальні збори акціонерів вважаються повноважними за умови присутності на них власників голосуючих акцій в кількості, що перевищує 50%. Враховуючи подібність механізмів управління акціонерного товариства та товариства з обмеженою відповідальністю буде доцільним привести у відповідність вимоги законодавства до кворуму зазначених товариств.

У випадку прийняття остаточної редакції, цей закон набирає чинності через 90 днів з дня його опублікування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ