Створено: 25 червня 2015

26.05.2015 року було затверджено спільним наказом № 613/785/5/30/29/67/68 Інструкцію «З організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених за вимогою судів».

Попередній наказ від 16 жовтня 1996 року № 705/37/5/17-398/1-3/503/239, яким була затверджена відповідна Інструкція вважається таким, що втратив чинність.
Дана Інструкція передбачає, що конвоювання обвинувачених (підсудних), засуджених із установ попереднього ув’язнення до судів та охорона їх під час судових засідань, а також конвоювання їх у зворотному напрямку здійснюються військовими частинами та підрозділами Національної гвардії України та органами внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України за місцем їх дислокації.
Конвоювання на засідання судів засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань, до установ попереднього ув’язнення в населені пункти, де розміщуються суди, здійснюється військовими частинами, а з цих установ на засідання суду – вартами військових частин та/або органів внутрішніх справ відповідно до законодавства.
Прийняття для обслуговування суду оформляється актом міжвідомчої комісії, який складається в трьох примірниках. В акті зазначаються:
- назва суду та найменування військової частини (органу внутрішніх справ), яка (який) буде здійснювати обслуговування суду;
- орган внутрішніх справ, який виділяє наряд для підтримання громадського порядку в приміщенні суду та поблизу нього;
- характеристика залів судових засідань для розгляду матеріалів кримінальних проваджень (кримінальних справ) (далі – зали судових засідань), камер для тримання обвинувачених (підсудних), засуджених (далі – камери), а також приміщень, виділених для розміщення особового складу варти;
- забезпеченість інвентарем та меблями;
- маршрути конвоювання від спеціальних автомобілів до камер та залів судових засідань і у зворотному напрямку;
- обсяг бойової служби із забезпечення засідань суду;
- опис фактичної укріпленості суду;
- наявність інженерно-технічних засобів охорони та зв’язку;
- порядок взаємодії з головою та апаратом суду, органом внутрішніх справ і військовою частиною;
- заходи інженерно-технічного забезпечення, які необхідно провести для виконання визначеного обсягу служби та забезпечення надійної охорони.
Акт про прийняття для обслуговування суду підписується членами міжвідомчої комісії і затверджується командиром військової частини (начальником органу внутрішніх справ) та головою суду.
Дана Інструкція ще не набрала чинності. Інструкція «З організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених за вимогою судів» набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Допоки ж, діє Інструкція 1996 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ