Створено: 24 червня 2015

Фонд соціального страхування у листі № 2.4-17-1004 роз'яснив, що листки непрацездатності, які були видані закладами охорони здоров'я на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях після 01.12.2014, не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування .

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим держадміністраціям необхідно було до 01.12.2014 забезпечити переміщення бюджетних установ, підприємств і організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи Державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у населені пункти, на території яких органи Державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.
Міністерство Охорони Здоров’я повідомило, що не має ніякої можливості контролювати якість надання медичної допомоги, у тому числі порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, в медичних установах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях.
Згідно із діючим законодавством, листок непрацездатності, є єдиною підставою для призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом соцстраху.
Дотримання вимог законодавства для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, унеможливлюється через відсутність контролю за правильністю видачі листків непрацездатності в закладах охорони здоров'я на неконтрольованих територіях, як з боку Міністерства Охорони Здоров’я , так і збоку Фонду соціального страхування.
Згідно ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність, вважається незаконною, якщо ці органи або особи створені, обрані або призначені в порядку, не передбаченому законом. Нормативний акт виданий такими органами або посадовими особами, є недійсним і не створює жодних правових наслідків.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ