Створено: 14 травня 2015 Автор: Аліна Стовба

Сьогодні був прийнятий в цілому Закон України (проект№1195) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)»

Відповідно до Цивільного кодексу України, особа має право на отримання отримання банківського вкладу на першу вимогу. Також передбачено, що за договором банківського вкладу на вимогу банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Тобто, умова договору вкладу на вимогу про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною.
Але це не стосується договору банківського строкового вкладу. Тут банк зобов'язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом із спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу. Строковий вклад може бути повернутий достроково на вимогу вкладника, тільки у випадках передбаченими умовами договору банківського строкового вкладу.
Окрім того, із Цивільного кодексу та Закону про цінні папери виключені норми щодо дострокового пред'явлення ощадного (депозитного) сертифіката до оплати.
Також, слід зазначити, положення даного Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності. 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ