Створено: 22 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

Відповідно до проекту постанови Кабміну "Про внесення змін до правил надання та отримання телекомунікаційних послуг" послуги мобільного зв’язку будуть надаватися тільки при укладенні договору з оператором або реєстрації даних про споживача у оператора, провайдера телекомунікацій у відповідності з основними вимогами, встановленими телеком-регулятором.

Постанова набирає чинності через 6 місяців з дня її прийняття. За цей час оператори, провайдери і споживачі телеком-послуг повинні привести свої правовідносини у відповідність до змін.
У пояснювальній записці до проекту зазначено, що проект постанови Кабміну розроблений Держспецзв’язку на виконання доручення віце-прем’єр-міністра України - міністра культури В’ячеслава Кириленка від 23 грудня 2014 року у зв’язку з отриманими СБУ даними про використання знеособлених засобів мобільного зв’язку розвідувально-підривними групами терористів і російськими військовими окупантами для створення розвідувально-інформаційної мережі зі збору та передачі даних по дислокації і переміщенню сил АТО, коригування вогню по них та приведення вибухових пристроїв в дію шляхом виклику на мобільний пристрій.
Слід зазначити, Держслужба спеціального зв'язку та захисту інформації вже почала підготовку нормативних актів для ідентифікації абонентів мобільного зв'язку. Начальник управління зі зв'язків зі ЗМІ адміністрації Держспецзв'язку Віталій Кукса підтвердив цю інформацію. Та уточнив, що днями відомство опублікує проект змін до правил надання телекомунікаційних послуг, де будуть прописані норми ідентифікації громадян. Нововведення, за його словами, буде впроваджуватися постановою Кабміну. Крім того, доведеться внести правки до профільного телекомунікаційний закон.
За оцінками GfK Ukraine за 2012 рік, за підписаними договорами послуги зв'язку отримують лише 3% абонентів-фізичних осіб. Зараз компанія такої статистики не веде. Експерти кажуть, що з тих пір ця цифра навряд чи сильно змінилася.
Також такі нововведення сприятимуть подорожчанню вартості послуг мобільних операторів. Оскільки близько 90% українських абонентів - це абоненти передоплати, буде важко і дорого провести їх ідентифікацію. Як повідомляє прес-служба "МТС-Україна", мобільним операторам доведеться йти на додаткові - і чималі - витрати, пов'язані з укладенням та зберіганням договорів з абонентами, веденням і підтримкою відповідних баз даних, що неминуче позначиться на собівартості тарифів для абонентів. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ