Створено: 21 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

Відповідно до роз’яснення Мінсоцполітики, за мобілізованими працівниками, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток.

Таким чином, між роботодавцем і мобілізованим працівником зберігаються трудові відносини (але не більше одного року), а працівник лише звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків.
Тобто, якщо працівник після закінчення зазначеного періоду не приступить до виконання виробничих або службових обов'язків, трудові відносини з ним повинні бути припинені.
Крім того, Мінсоцполітики в листі від 14.02.2015 р № 1911/0 / 14-15 / 06 зазначило, що однією з підстав припинення трудового договору є закінчення терміну. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник дає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами в трудовому договорі термін.
У разі закінчення строку трудового договору, укладеного з мобілізованим працівником, за яким зберігається не більше одного року місце роботи, дія трудового договору може бути призупинено. Якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений термін.
Обмеження щодо звільнення працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, поширюються на звільнення працівників з ініціативи роботодавця.

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ