Створено: 15 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

8 квітня 2015 року Конституційний Суд України виніс рішення по справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернувся до КСУ з клопотанням визнати неконституційними положення частини другої статті 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Автор клопотання посилаючись на правові позиції КСУ, викладені в рішеннях від 11 грудня 2007 року №11-рп/2007 та від 29 серпня 2012 року № 16-рп/2012, зазначав, що оспорювані положення КАС України обмежують право на апеляційне та касаційне оскарження рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у вказаних справах є невиправданими та суперечать принципам верховенства права.
Отже, при розгляді даного клопотання КСУ визнав неконституційною ч. 2 ст. 171-2 КАСУ та порекомендував Верховній Раді України невідкладно врегулювати питання щодо оскарження судового рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Із повним текстом Рішення можна ознайомитись за посиланням: http://www.ccu.gov.ua/doccatalog/document?id=270605 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ