Створено: 15 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

Валютні позичальники звільнені від сплати пенсійного збору при купівлі валюти для погашення кредитів згідно з Постановою Національного банку України від 9 квітня 2015 № 220.

Постанова НБУ передбачає порядок проведення операцій з купівлі фізособами-резидентами готівкової іноземної валюти для погашення кредитів в іноземній валюті, отриманих ними від уповноважених банків.
Тепер збір на обов'язкове державне пенсійне страхування не сплачується з операцій з купівлі фізособами-резидентами готівкової іноземної валюти для погашення кредитів, у тому числі для сплати нарахованих за користування відсотків.
Банк має право продавати готівкову валюту тільки в сумі, що не перевищує обсяг зобов'язань позичальника за кредитним договором. Також на Банк покладають обов’язок контролю за неухильним дотриманням позичальником вимог щодо цільового використання купленої готівкової іноземної валюти.
У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції обов’язково зазначається, що іноземна валюта куплена для погашення кредиту, номер і дата відповідного кредитного договору, який є підставою для купівлі валюти.
Відповідні зміни внесені до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Зазначено, що банку або фінансовій установі забороняється відмовляти у здійсненні валютно-обмінних операцій за наявності відповідних коштів, а також операції сторно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ