Створено: 09 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

7 квітня Верховною Радою України був прийнятий Закон про внесення змін до «Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (законопроект № 1688).

Положення Закону спрямовані на впорядкування кола учасників АТО, заради забезпечення належного рівня соціального захисту і гарантій цих осіб. 

Тепер, статус учасника бойових дій зможуть отримати особи, які брали безпосередню участь у АТО в складі добровольчих формувань у взаємодії зі Збройними Силами, Нацгвардією та іншими офіційними військовими формуваннями.
Також, безпосередні учасники АТО з числа військовослужбовців, співробітників, добровольців, волонтерів, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час безпосередньої участі в АТО, мають право на встановлення статусу інваліда війни.
Соцгарантії, передбачені Законом про статус ветеранів війни, поширені на сім'ї добровольців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО.
Закон набуває чинноті через місяць після опублікування. 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ