Створено: 09 квітня 2015 Автор: Ірина Троцька

З 08 квітня 2015 року набули чинності зміни щодо Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України. Зміни внесені Постановою Кабміну від 31 березня 2015 р. N 163 до діючої постанови від 15 лютого 2012 р. N 150.

Відтепер іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:
1) протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи в разі в'їзду осіб без громадянства чи іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
2) не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в'їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. Порядок обчислення зазначеного строку встановлюється МВС;
3) на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в'їзду за візою, оформленою до 11 вересня 2011 року.
Тобто, Постанова з новими змінами визначає можливість іноземцям та особам без громадянства з держав з безвізовим порядком в‘їзду перебувати в Україні до 90 днів у будь-який 180-денний період, тобто від кожного дня перебування (дня в‘їзду чи дня контролю) необхідно буде відрахувати 180 днів назад. Тобто, іноземець чи особа без громадянства не порушуватиме правил, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебуватиме в Україні не більше 90 днів – зазначено на урядовому порталі.
Вимоги щодо тимчасово перебувати в Україні не більше 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду поширюватимуться і на громадян РФ.
Не діятимуть зазначені норми для громадян РФ з прикордонних регіонів, що перетинатимуть кордон в рамках Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про порядок перетину російсько-українського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, що була ратифікована Україною 22.02.2012 року.
За порушення терміну перебування при виїзді з України передбачена адміністративна відповідальність.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ