Створено: 08 квітня 2015 Автор: Юрій Мартинюк

Сьогодні було прийнято в цілому Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень» (проект №1849).

Даний закон встановлюється відповідальність за застосування нестатутних заходів впливу щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади, якщо ці дії заподіяли істотну шкоду, а також застосування насильства щодо підлеглого, у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Відповідно до даного закону в кримінальному кодексі України з’явилась нова стаття 426-1, яка передбачає відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.
Також в статті 426-1 надається ряд кваліфікованих складів злочину, які передбачають наступні обтяжуючі обставини: 1)застосування зброї; 2)тяжкі наслідки; 3)вчинення певних дій в умовах особливого періоду, воєнного стану тощо.
Щодо максимального покарання, то воно передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
Слід зазначити, що від початку цей проект передбачав внесення змін до КПК в частині особливостей здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції. Проте, в редакції документу до другого читання цих норм уже не містить.
Враховуючи, що депутати не надто заглиблювались в деталі обговорення даного документу, та його норм, то впевнено сказати, що саме було прийнято, важко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ