Створено: 07 квітня 2015 Автор: Аліна Стовба

Конституційний Суд України офіційно оприлюднив Рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Третяка А. В. щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв`язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

Як повідомляє Прес-служба КСУ, громадянин Третяк А. В. звернувся до КСУ з клопотанням дати офіційне тлумачення зазначених положень частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) „постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови“ у взаємозв’язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України „забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом“.
Йдеться про роз’яснення словосполучення „постанова судді у справі про адміністративне правопорушення“, яке міститься в частині другій статті 294 Кодексу, в аспекті такого питання: зміст цього словосполучення поширюється на будь-які постанови судді у справі про адміністративне правопорушення, в тому числі ухвалені на стадії виконання судового рішення, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, чи лише на ті, які ухвалені по суті справи (стаття 284 Кодексу).
Як вважає Третяк А.В., неоднозначне застосування судами України положень частини другої статті 294 Кодексу призвело до порушення його конституційного права на доступ до правосуддя.
Розглянувши справу, Конституційний Суд України вирішив: положення частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ