Створено: 06 квітня 2015 Автор: Юрій Мартинюк

З 1-го квітня в Україні змінюється пенсійне законодавство. Відтепер працюючим пенсіонерам урізаються виплати.

У чинному законодавстві не має визначення поняття "працююча особа". Водночас, згідно зі статтею 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), є застрахованими особами.
Згідно з ч.3 статті 3 Закону України "Про зайнятість населення", зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.
Відповідно, державна реєстрація фізичних осіб-підприємців – це засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру, що зазначено в статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Згідно із частиною 3 статті 46 даного Закону, фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Тому, відповідно до чинного законодавства – підприємець вважається працюючим до дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ